میخواهیم در میانه سال تحصیلی فاصله‌ای دو هفته‌ای ایجاد کنیم

0
میخواهیم در میانه سال تحصیلی فاصله‌ای دو هفته‌ای ایجاد کنیم

وزیر آموزش و پرورش می‌گوید که همچنان اصرار دارد آزمون‌های خاص از دوره ابتدایی برچیده شوند اما نهایی شدن این موضوع به تایید رئیس‌جمهوری نیاز دارد.

سیدمحمد بطحایی در حاشیه مراسم سپاس معلم با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حذف آزمون‌های سمپاد کماکان در دستور کار است و مصر است آزمون‌های مکرر ابتدایی برچیده شوند، گفت: این طرح دارد مسیر خود را طی می‌کند و برای حذف آزمون مدارس سمپاد در پایه هفتم همچنان منتظر ابلاغ دستورالعمل و توشیح مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش از سوی رئیس جمهور هستیم.

وی ادامه داد: در پایه هفتم مدارس نمونه و سمپاد اگر قرار باشد پذیرش داشته باشیم دیگر از طریق آزمون نخواهد بود و با روش های دیگری جذب داریم . صبوری کنید تا سه چهار روز دیگر تکلیف روشن می‌شود.

استفاده از پیام رسان‌های داخلی

وزیر آموزش و پرورش درباره استفاده از پیام رسان‌های داخلی گفت: هرگونه استفاده از پیام رسان‌های خارجی در دستگاه‌ها طبق دستور دولت منع شده است. تاکنون دو بخشنامه فرستادیم و پیگیری می‌کنیم در همه ارتباطات اداری از پیام رسان‌های خارجی استفاده نشود و به سمت پیام رسان های داخلی برویم.

بطحایی افزود: اعتماد به پیام رسان‌های داخلی کم است و باید افزایش یابد. البته مسیر خوبی را طی می‌کند و به سرعت دارند با خارجی‌ها رقابت می‌کنند و امیدوارم به‌زودی انحصار پیام رسان‌های خارجی را خواهند شکست. تذکر شما درباره حضور کمرنگ بنده در پیام رسان‌های داخلی به‌جا است و باید استفاده از پیام رسان داخلی را بیشتر کنم.

اجرای مرحله دوم رتبه بندی منوط به تامین بودجه است

وی درباره زمان اجرای فاز دوم طرح رتبه بندی معلمان گفت: درباره رتبه بندی، مجلس به دولت تکلیف کرده تا در برنامه ششم طرح رتبه بندی را آماده کند. مرحله دوم رتبه بندی را آماده ارائه به دولت کردیم اما منوط به تامین بودجه است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: پیش بینی می‌کنیم با مساعدت دولت از مهر هماهنگی‌های لازم را با مراجع ذیربط انجام و طرح را اجرا کنیم. البته رتبه بندی لزوما به معنای افزایش حقوق همه معلمان نیست و اینطور تداعی نشود حقوق همه معلمان به یکباره جهش خواهد داشت.

تحقق شعار سال

وی درباره حمایت از کالای ایرانی نیز عنوان کرد: مشکلات ما در خصوص لوازم التحریر جدی است و امیدواریم تولیدکنندگان جدی‌تر وارد این عرصه شوند. برای فرهنگسازی و اشاعه فرهنگ استفاده از کالاهای ایرانی برنامه های مفصلی داریم که از مهر ماه اجرا می‌شود.

بطحایی درباره زمان انتشار دفترچه آزمون استخدامی گفت: امیدارم بعد از تعطیلات دفترچه پخش و زمان آزمون مشخص شود. اما کار برای سازمان سنجش دشوار و زمانبر است.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به سوالی درباره جلسه مقام معظم رهبری با مسئولان درباره آسیب‌های اجتماعی که قرار است اواخر اردیبهشت برگزار شود نیز اظهار کرد: در حوزه مقابله با آسیب‌ها کار بسیار جدی را در حوزه معاونت سلامت انجام دادیم. امروز مهمترین برنامه در حوزه مقابله با آسیب ها طرح نماد است که تا کنون خوب جلو آمده اما سرعت پیشرفتش کم بوده است. با آغاز سال تحصیلی شمولیت مدارس تحت پوشش طرح نماد را بیشتر می‌کنیم.

طراحی سامانه‌ رصد آسیب‌های اجتماعی در مدارس

بطحایی افزود: سامانه‌ای برای رصد مستمر آسیب‌ها آماده کردیم و به مدیران گزارش می‌دهیم تا به موقع ورود کنند. بخشی از گزارش ما به رهبری ناظر بر همین سامانه درباره فراوانی آسیب‌ها در استان‌ها است.

ایرادات قانون مدیریت خدمات کشوری

وی در پاسخ به سوالی درباره ایرادات قانون مدیریت خدمات کشوری گفت: به صورت جدی فعلا این بحث مطرح نیست اما مجلس در طرحی که در دست اقدام دارد این امر را دنبال می‌کند تا بخش‌هایی از قانون فعلی بر اساس طرحی که در دست تهیه است تغییر کند و اصلاح شود و متناسب با شایستگی عملکرد کارکنان شود.

تغییر تقویم آموزشی ضروری است

وزیر آموزش و پرورش درباره تغییر تقویم آموزشی گفت: تغییر تقویم ضرورتی است که تاکنون هم درباره آن تاخیرکردیم. شرایط آب و هوایی مختلف باعث می‌شود در تقویم آموزشی با مشکلاتی روبرو شویم. به دنبال ایجاد انعطافی هستیم اما شروع و پایان سال در قانون مشخص است.

بطحایی افزود: مجلس با کلیات موضوع موافق است. کار مشترکی با میراث فرهنگی در دست تهیه داریم تا بتوانیم در میانه سال تحصیلی فاصله‌ای دو هفته‌ای ایجاد کنیم و آغاز و پایان سال منعطف شود ولی تاکنون به نتیجه مشخصی نرسیدیم.

به زودی تکلیف رئیس دانشگاه فرهنگیان مشخص می شود

وزیر آموزش و پرورش درباره علت تاخیر در معرفی و تایید رئیس دانشگاه فرهنگیان در شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز اظهار کرد: در آخرین جلسه کمیته بررسی صلاحیت روسای دانشگاه‌ها در شورای عالی بر اساس پیشنهاد کتبی بنده و وزیر علوم صلاحیت آقای خنیفر مورد بررسی قرار گرفت و تصور می‌کنم یکی دو هفته آینده نتیجه مشخص شود.

رونمایی از تلویزیون تعاملی سینا در همین ماه

وی در پاسخ به سوال پانا مبنی براینکه تلویزیون تعاملی سینا که قرار بود در اردیبهشت ماه رونمایی شود به کجا رسید گفت: فاز آزمایشی این موضوع از اسفند ماه سال گذشته آغاز شده است.

بطحایی ادامه داد: زیرساخت‌های تلویزیون تعاملی به خوبی شکل گرفته و کار رو به جلو است که از آن از اواخر اردیبهشت ماه رونمایی خواهد شد.

آموزش معلمان

وی درباره آموزش‌های ضمن خدمت نیز گفت: معلمان هم همانند سایر کارکنان دولت نیازمند توسعه مهارت‌ها هستند که به روال جاری در حال اجراست اما شاید به علت تنگناهای مالی به صورت کامل محقق نشده است. گذراندن آموزش لزوما به معنای کسب صلاحیت‌ها نیست و باید این دوره‌ها تکرار شود تا معلمان ما مجهز به مهارت‌های لازم برای اجرای ماموریت‌های خود شوند. بر اساس نرم افزار پیش بینی شده برنامه جامعی برای توسعه مهارت‌های حرفه‌ای معلمان دیده شده است.

پیگیری ساماندهی نیروی انسانی با طراحی یک سامانه

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ساماندهی نیروی انسانی سیاستی است که باید آن را دنبال کنیم گفت: ساماندهی نیروی انسانی در این دولت با شتاب بیشتری دنبال می‌شود. آموزش و پرورش یکی از بزرگترین دستگاه‌های اجرایی کشور است و گستره کارش به نحوی است که در اقصی نقاط کشور مدرسه دارد. بکارگیری بهینه معلمان ضرورتی اجتناب ناپذیر است و در این باره دو سیاست مشخص داریم.

بطحایی افزود: در آموزش و پرورش به دلایل مختلف مانند عدالت آموزشی باید مدارس کم جمعیت را تحمل کنیم و ادامه دهیم. نمی‌شود مدارس کم جمعیت را تعطیل کرد. تجمیع مدارس در برخی روستاها ممکن است منجر به ترک تحصیل دانش‌آموزان بشود. دو برنامه از سال آینده برای ساماندهی نیروی انسانی اجرا می‌کنیم اکنون در حال اجرای آزمایشی آن هستیم. یکی از آنها سامانه‌ای است که ساماندهی را مستمرا کنترل می‌کند.

اشتراک گذاری:
 • مطالب مرتبط

  

  ارسال مطلب به ایمیل دوستاتون:


  1,276 بازدید

  0 نظر

  درج: 11 اردیبهشت 1397

  توسط: m.hosseini
  وضعیت: آفلاین
  گروه کاربری: پشتیبانی سایت

  ارسال دیدگاه (0 مورد)

  نام:*
  ایمیل:*
  سوال: نام خلیج جنوبی ایران؟
  پاسخ:*
  در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.
  کتاب های واقعا جامع انسانی
  همراه من
  کنکوریوم
  کتاب های لقمه

  دسته بندی مطالب

  کتاب های موضوعی
  کتاب های پاور تست

  آخرین نظرات ارسالی

  فقط تنها مشکلی که هست نمیدونم هجده سالگی کیو انتخاب کنم به
  سلام وقتتون بخیر با پرداخت این مبلغ 740 تومان جلد 1 شامل درسنامه
  سلام. ایا این کتاب تو چاپ 1403 ویرایش شده؟؟
  سلام کنکور خارج اردیبهشت رو نمی زارین؟
  لطفا صادقانه و بدون هیچگونه تبلیغی به سوالی که دارم جواب بدید
  من پرستاری میخوامممممم

  آمار سایت

  با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
  
  عضویت در خبرنامه ایمیلی :
  برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
  رضایت مندی مشتری
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره کتاب مجازی
  برند محبوب مصرف کنندگان
  Copyright © 2010 - 2023 Mehromah.ir