5 نکته طلایی برای انتخاب رشته صحیح

5 نکته طلایی برای انتخاب رشته صحیح

مهدی نکویی، مشاور آموزشی اظهار داشت: امسال تمامی داوطلبان کنکور موفق به مجاز شدن در کنکور شدند، بنابراین برای انتخاب رشته باید نکات زیادی را مد نظر قرار دهند چنانچه به این داوطلبان توصیه می شود که در مرحله اول دفترچه راهنمای شماره 2 را به دقت بخوانند و بعد انتخاب رشته کنند.

وی افزود: داوطلبان به نقاط فنی از جمله سهم بندی، قطب بندی و ناحیه بندی دانشگاه های سراسری و آزاد دقت داشته باشند و در انتخاب رشته عجله نکنند و از کمک مشاورین در این زمینه غافل نشوند. نکویی به نکته مهمی اشاره کرد و اظهار داشت: داوطلبان به این نکته مهم توجه کنند که 100 تا 150 رشته انتخابی را به ترتیب علاقه و ترجیح انتخاب کنند چنانچه رشته هایی را که کمتر تمایل دارند در قسمت های بعدی یادداشت کنند.

وی اظهار داشت: البته به این نکته نیز توجه کنید که تنها ظرفیت دانشگاه روزانه 14 درصد است و سایر دانشگاه ها یعنی شبانه و غیر انتفاعی است که ظرفیت آنها افزایش یافته است. نکویی خاطرنشان کرد: همچنین داوطلبان این امر را مد نظر قرار دهند که اگر رتبه ای امسال کسب کردند این ارزش را دارد که سال بعد نیز صبر کنند و تلاش بیشتری برای کسب رتبه بهتر داشته باشند را مد نظر قرار داده و در صورت تمایل انتخاب رشته کنند.

Avatar
فرستنده: mahdiyeh noorali [آفلاین]

امتیاز دهید :
+9
آمار
5,484 نفر بازدیدکننده
2 نفر امتیاز داده‌اند

ارسال دیدگاه (0 مورد)

نام:*
ایمیل:*
سوال: نام پایتخت ایران؟
پاسخ:*
در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.
با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.

عضویت در خبرنامه ایمیلی :
برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 20008484 پیامک کنید.
رضایت مندی مشتری
جشنواره وب و موبایل ایران
جشنواره وب و موبایل ایران
جشنواره کتاب مجازی
برند محبوب مصرف کنندگان
Copyright © 2010 - 2021 Mehromah.ir