جديدترين تصميمات درباره کنکور93

+72

رئيس کميته آموزش عالي مجلس با اشاره به جلسه مسئولان آموزشي کشور براي تعيين تکليف شيوه پذيرش دانشجو در سال 93، برخي جزئيات اين تصميمات را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مسئولان وزارتخانه هاي علوم، بهداشت، آموزش و پرورش، دانشگاههاي آزاد، پيام نور، سازمان سنجش و مرکز پژوهشهاي مجلس، همچنين اعضاي کميسيون آموزش مجلس در شهريار براي تعيين تکليف پذيرش دانشجو در سال 93 يک روز کامل کاري را گرد هم آمدند.

رضا صابري رئيس کميته آموزش عالي مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر، به برخي جزئيات اين جلسه اشاره کرد و گفت: مفاهيم اصلي طرح سنجش و پذيرش دانشجو را به جمع بندي اجمالي مناسبي رسانديم و قالبهاي پذيرش را تعريف کرديم که نسبت به روشهاي گذشته تحول بنيادين و اساسي در آنها لحاظ شده است.

وي ادامه داد: اين قالبها داراي ترکيبهاي متفاوتي از آزمون عمومي، آزمون اختصاصي و سوابق تحصيلي است که جزئيات آن در آينده مطرح خواهد شد و در واقع به دنبال تعيين ضرايب اجرايي مناسب براي تاثير سابقه تحصيلي در آزمونهاي آينده خواهيم بود.

به گفته رئيس کميته آموزش عالي مجلس، نظر کميته آموزش عالي اين است که قانون مصوب سال 86 که مربوط به حذف کنکور است قابليت اجرايي ندارد و اگر تصميمات روز گذشته مراجع آموزشي کشور در مجلس تصويب شود، جايگزين قانون مذکور خواهد شد.

صابري سه پيشنهادي را که سازمان سنجش پيش از اين براي پذيرش دانشجو در سال 93 مطرح کرده بود يادآوري کرد و گفت: پيش از اين سازمان سنجش در قالب سه پيشنهاد مطرح کرده بود که پذيرش عده اي از دانشجويان بدون برگزاري کنکور و با تکيه بر سوابق تحصيلي، برگزاري يک آزمون عمومي ساده به علاوه سوابق تحصيلي و برگزاري کنکور سخت تنها براي 5 درصد از داوطلبان صورت گيرد.

وي افزود: در صورت تصويب تصميمات اتخاذ شده، شيوه آزمون سراسري فعلي به اين شکل نخواهد بود و به عنوان مثال يکي از قالبها اين است که پذيرش بر اساس برگزاري آزمون و سابقه تحصيلي صورت مي گيرد.

رئيس کميته آموزش عالي درباره برنامه هاي آتي اين کميته در سرنوشت کنکور 93، گفت: هنوز تکليف نوع دروسي که در آزمونهاي آينده براي سنجش شاخص خواهد بود، روشن نشده و بايد تصميم گيري کرد که آيا اين دروس را بايد در قانون تعريف کنيم يا در قالب کارگروهي که در قانون تعريف خواهيم کرد در زمان آزمون معين کنيم.

وي تاکيد کرد: ما نمي خواهيم نظام آموزش و پرورش تحت تاثير کنکور به اين صورت شود که براي دانش آموزان از اهميت درسي کاسته شود.

اشتراک گذاری:
 • مطالب مرتبط

  

  ارسال مطلب به ایمیل دوستاتون:


  9,073 بازدید

  0 نظر

  درج: 5 دی 1391

  توسط: reza amiri
  وضعیت: آفلاین
  گروه کاربری: پشتیبانی سایت

  ارسال دیدگاه (0 مورد)

  نام:*
  ایمیل:*
  سوال: نام خلیج جنوبی ایران؟
  پاسخ:*
  در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.

  دسته بندی مطالب

  آخرین نظرات ارسالی

  عالیه این کتاب
  كتاب خيلى خوبيه پيشنهاد ميكنم كاربرديه👌🏼
  این کتاب تست های تالیفی داره ؟
  این کتاب پایه دهم رو هم پوشش میده
  خیلی عالیه تست های این کتاب
  جمع بندیا رو خیلی دوسشون دارم خیلی کتابای خوبی هستن

  نظرسنجی

  آمار سایت

  کل مطالب: 17952
  کل نظرات: 27110
  کل اعضا: 97612
  جدیدترین عضو: u-147678
  با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
  
  عضویت در خبرنامه ایمیلی :
  برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 20008484 پیامک کنید.
  رضایت مندی مشتری
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره کتاب مجازی
  برند محبوب مصرف کنندگان
  Copyright © 2010 - 2021 Mehromah.ir