جزئیات راهپیمایی دانش‌آموزان در ۱۳آبان

+1
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با بیان اینکه شعار راهپیمایی ۱۳ آبان امسال با عنوان «آمریکا دیوار فروریختنی است به آن دیوار تکیه نکنید» است، گفت:‌ دانش‌آموزان بار دیگر هیمنه پوشالی استکبار را به لرزه درخواهند آورد.

به گزارش ایسنا، حامد علامتی دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، امروز به مناسبت 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در نشست خبری، برنامه‌های اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان سراسر کشور را برای راهپیمایی این روز اعلام کرد.


وی اظهار کرد: در آستانه 13 آبان، 3 واقعه مهم شکل گرفته است؛ اولین واقعه در 13 آبان 1343 بود که تبعید حضرت امام خمینی(ره) انجام شد؛ در 13 آبان 57 کشتار قریب به 50 دانش‌آموز در مقابل دانشگاه تهران صورت گرفت و به نام روز دانش‌آموز نام گرفت و در 13 آبان 58 نیز لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام(ره) تسخیر شد.


وی ادامه داد: فصل مشترک این 3 واقعه مهم که در شکل‌گیری انقلاب اسلامی و شکست توطئه آمریکا نقش اساسی داشت، دست داشتن استکبار جهانی در این موضوع بود و بدین خاطر این روز به نام روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نامیده شده است.


علامتی با تأکید بر اینکه در 13 آبان 42، 13 آبان 57 و 13 آبان 58 استکبار جهانی مهم‌ترین نقش اساسی را در این توطئه‌ها ایفا کرد، گفت: با رهبری امام خمینی(ره)، وحدت مردم و ایمان قلبی آنها، این توطئه‌ها سرکوب شد.


دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان کشور یادآور شد: در 13 آبان، کتاب جنایت آمریکا قطور شده و روحیه استکبارستیزی ملت‌های آزادیخواه، قوی‌تر شده است.


وی با اشاره به بازخوانی سیاهه جنایت آمریکا تصریح کرد: این بازخوانی برای آگاهی نسل‌های مختلف به خصوص نسل جدید ضروری بوده و برای هر عصری الهام‌بخش است و می‌تواند بصیرت، دشمن‌شناسی و دشمن‌ستیزی را در جامعه انقلابی پویا و زنده نگه دارد، چرا که سلطه‌گران برای تأمین اهداف و منافع خود به هرگونه ظلم و جنایتی دست می‌زنند.


دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با بیان اینکه امروز جامعه بشری نمونه‌های فراوانی از این جنایات توسط سردمداران نظام سلطه را تجربه می‌کند، تصریح کرد: مردم مقاوم سرزمین ایران با لبیک به بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی و تبعیت از رهبر معظم انقلاب، در تقابل با استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل قرار دارند و این عدم تبعیت موجب استواری و پایداری خواهد بود.


وی با اشاره به اهداف و برنامه‌های اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان تحت عنوان راهپیمایی 13 آبان خاطرنشان کرد: هدف از 13 آبان مقابله با استکبار جهانی بوده و با 3 هدف شامل ایجاد، تقویت، حفظ روحیه استکبارستیزی است و فضای دانش‌آموزی در نقش‌آفرینی و ایجاد ظرفیت در استفاده از توانایی بالقوه دانش‌آموزان، حمایت از جنبش‌های ضداستکباری، ایجاد روحیه مقاومت و ایستادگی در بین دانش‌آموزان نقش بسزایی دارد.


دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان کشور اضافه کرد: ستادهای مختلفی از یک ماه گذشته در استان‌ها با حضور دانش‌آموزان، مربیان و مسئولان مربوطه تشکیل شده تا در سطح شهرستان‌ها با محوریت قرارگاه‌های شهری و در سطح مدارس با محوریت انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، برنامه را اجرا کنند.


علامتی، رویکرد اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در برنامه‌های 13 آبان امسال را توجه مخاطبان به «بدعهدی آمریکا» برشمرد و گفت: برنامه‌های امروز حول شعار «آمریکا دیوار فروریختنی است، به این دیوار تکیه نکنید» بوده و شعار راهپیمایی 13 آبان امسال است که به صورت هماهنگ در قالب برنامه‌های فرهنگی، هنری و تربیتی توسط اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان اجرا می‌شود.


وی بیان داشت: این شعار به زبان‌های مختلف، ترجمه شده و در شبکه‌های مختلف مجازی تحت عنوان باشگاه بین‌المللی دانش‌آموزان ضدصهیونیسم اجرا می‌شود.


دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، یکی دیگر از برنامه‌های مهم در راهپیمایی 13 آبان که توسط دانش‌آموزان و انجمن‌های اسلامی سراسر کشور انجام می‌شود را تأکید بر بدعهدی آمریکا در قبال ملت ایران و بی‌اعتمادی به آنها برشمرد و گفت: برنامه «رمی استکبار» و نماد «ابلیسک» به عنوان سازه‌ای که توسط دانش‌آموزان ساخته می‌شود و به عنوان نماد دولت‌های استکباری در نظر گرفته می‌شود اجرا خواهد شد که دانش‌آموزان در مسیرها و مکان‌های مشخص این رمی استکبار را اجرا خواهند کرد.


علامتی، هدف از این اجرای این برنامه را تخریب و نشان دادن ابهت پوشالی استکبار جهانی برشمرد و افزود: در کنار این برنامه، نماد کاخ سفید و مجسمه موسوم به آزادی نیز در دستور کار دانش‌آموزان شرکت‌کننده در مراسم قرار خواهد گرفت.


وی یادآور شد: پس از پایان مراسم رمی استکبار، سازه ابلیسک آتش زده شده و شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل توسط دانش‌آموزان طنین‌انداز می‌شود.


دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان کشور با اشاره به برنامه‌های دیگر راهپیمایی روز 13 آبان خاطرنشان کرد: این برنامه که به صورت مدرسه‌ای و در طول مسیر راهپیمایی صورت می‌گیرد، برگزاری نمایشگاه «تاریخ مستطاب» آمریکاست که شامل 45 اسلاید جذاب با محتوای توطئه‌های آمریکا در قبال کشورهای دنیا و به ویژه کشورمان است که با استفاده از هنر کاریکاتور در معرض مخاطبان قرار می‌گیرد، ضمن اینکه مجموعه ذکر شده به منظور برگزاری نمایشگاه‌های دانش‌آموزی در مدارس در فاصله 13 آبان لغایت دهه مبارکه فجر در مدارس متوسطه دوم سراسر کشور و توسط اعضای انجمن اسلامی اتحادیه‌های دانش‌آموزی به نمایش گذاشته می‌شود و در مسیر راهپیمایی نیز حضور دارد.


وی متذکر شد: نشان افتخار از جمله برنامه‌های دیگر این اتحادیه است که با توجه به معیارهای بیان شده از سوی رهبر معظم انقلاب در خصوص جوان مطلوب نظام جمهوری اسلامی که شاخصه‌هایی مانند اعتماد به نفس، فعال بودن و اسلامی بودن را دارد و در مقابل، جوان مطلوب استکبار با شاخص‌هایی مانند ناامیدی، شهوترانی، بی‌تحرکی و خوشبین به دشمن قرار دارد با هدف جریان‌سازی و شفاف‌سازی در خصوص ماهیت جنگ نرم و نفوذ فرهنگی آمریکا برنامه‌ریزی شده است.


علامتی تصریح کرد: مدال‌هایی در این خصوص تهیه خواهد شد که ویژگی‌های افسران جنگ نرم مطلوب نظام و ویژگی‌های جوان مطلوب جبهه استکبار بر آن نقش بسته و دانش‌آموزان در قالب ساخت آدمک‌هایی و آویختن نشانه‌های مطلوب به این آدمک‌ها تحت عنوان جبهه مقابل استکبار به تبعیت از رهبر معظم انقلاب به مقابله با استکبار برخاسته و مدال‌های مناسب را بر گردن دانش‌آموز مطلوب نظام خواهند آویخت.


دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان کشور عنوان کرد: غرفه‌های روایتگری از جمله برنامه‌های دیگر مراسم راهپیمایی 13 آبان است که در راستای ارتقای سطح معرفتی دانش‌آموزان در خصوص جنایات آمریکا صورت می‌گیرد و دانش‌آموزان در این هفته در مدارس و نیز در طول مسیر راهپیمایی با سه موضوع به روایتگری می‌پردازند.


علامتی در تشریح موضوعاتی که دانش‌آموزان به روایتگری آن خواهند پرداخت، خاطرنشان کرد: این موضوعات شامل وقایع 13 آبان و علل نامگذاری آن به نام دانش‌آموز، 13 آبان 58 به نام روز استکبار جهانی و 13 آبان 43 و موضوع سوم جنایت و توطئه سیاسی، امنیتی آمریکا در کشورهای مختلف به خصوص در ایران مدنظر است.


وی افزود: در مدارس نیز در قالب نشست‌های گروهی، این موارد توسط دانش‌آموزان بحث خواهد شد و تعدادی از این دانش‌آموزان نیز برای روایتگری در روز 13 آبان در غرفه‌های مسیر راهپیمایی انتخاب شده و به روایتگری می‌پردازند، ضمن اینکه بازدیدکنندگان غرفه‌ها نیز دانش‌آموزان، والدین و عموم مردم هستند.


علامتی با تشریح برنامه‌های دیگر یوم‌الله 13 آبان عنوان کرد: در ایام منتهی به 13 آبان، هر روز در تابلوهای اعلانات مدارس، تعدادی از جنایات آمریکا در کشورها و به خصوص در کشور ما آماده و نصب می‌شود، ضمن اینکه تریبون آزاد دانش‌آموزان که زمینه فضای آزاداندیشی است و بحث و گفت‌وگو در موضوع مشخصی با هدف ترویج روحیه آزاداندیشی است، در مسیر راهپیمایی و با عنوان «تریبون دانش‌آموزی» در باب دشمنی آمریکا از توهم تا واقعیت مطرح شده و دانش‌آموزان در این خصوص اظهارنظر خواهند کرد.


دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان کشور «نمادسازی» ابتکاری برپایه ایده‌های دانش‌آموزی را از دیگر برنامه‌های 13 آبان برشمرد و گفت: دانش‌آموزان آثار گرافیکی خود را در مسیر راهپیمایی به نمایش می‌گذارند.


علامتی فعال‌سازی و احیای رادیوی مدرسه به جهت تأثیرگذاری در فضای مدارس توسط دانش‌آموزان اتحادیه انجمن‌های اسلامی را در زنگ‌های تفریح از جمله برنامه‌های دیگر این اتحادیه برشمرد.


وی متذکر شد: نهمین دوره جشنواره «مداد کمرنگ» در سال تحصیلی جاری نیز از 13 آبان آغاز خواهد شد و دانش‌آموزان با موضوع «وحدت اسلامی راهکار مبارزه با استکبار»، «تهاجم فرهنگی و تلاش استکبار جهانی برای مبارزه با اسلام ناب محمدی»، «نفوذ در عرصه‌های مختلف»، «حقوق بشر آمریکایی» و «نابودی اسرائیل در 25 سال آینده» انجام می‌گیرد و دانش‌آموزان می‌توانند از 13 آبان لغایت 13 آذر آثار خود را به نشانی سایت؛ www.medadkamrang.ir ارسال کنند.

علامتی خاطرنشان کرد: حضور در راهپیمایی 13 آبان بار دیگر به نسل‌های جدید به خصوص دانش‌آموزان نشان خواهد داد که همچنان روحیه استکبارستیزی و مقاومت در برابر زورگویان دنیا و خشم و نفرت نسبت به آمریکا و اسرائیل در میان آنها شعله‌ور بوده و به تبعیت از رهبر معظم انقلاب، در این تظاهرات شرکت کرده و با آرمانهای نظام جمهوری اسلامی و امام خمینی(ره) تجدید بیعت می‌کنند.


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دفتر مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت:با تأکید بر اینکه شعار همیشگی دانش‌آموزان مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل و صهیونیست و استکبار خواهد بود، خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان بار دیگر هیمنه پوشالی استکبار را به لرزه درخواهند آورد و پرچم اسرائیل و آمریکا را به آتش خواهند کشید.
اشتراک گذاری:
 • مطالب مرتبط

  

  ارسال مطلب به ایمیل دوستاتون:


  2,076 بازدید

  0 نظر

  درج: 10 آبان 1395

  توسط: goljah
  وضعیت: آفلاین
  گروه کاربری: پشتیبانی سایت

  ارسال دیدگاه (0 مورد)

  نام:*
  ایمیل:*
  سوال: نام پایتخت ایران؟
  پاسخ:*
  در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.

  دسته بندی مطالب

  آخرین نظرات ارسالی

  دمت گرم‌ خوب بود ولی کم بود
  سلام خسته نباشید یک سوال داشتم این کتاب با کتاب پاور تست ریاضی
  amirmamad11338866@gmail.com خیلی خوب هستش و نکات ریز و درشتی
  سلام ممنون که تلاش میکنید فوق‌العاده است
  ۱ ساله منتظر این کتابیم حالا همینکه آزمون تیزهوشان رو بدیم چاپ
  سلام چاپ جدید این کتاب کی میاد

  آمار سایت

  کل مطالب: 19846
  کل نظرات: 29775
  کل اعضا: 245512
  جدیدترین عضو: u-295591
  با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
  
  عضویت در خبرنامه ایمیلی :
  برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
  رضایت مندی مشتری
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره کتاب مجازی
  برند محبوب مصرف کنندگان
  Copyright © 2010 - 2022 Mehromah.ir