جان لوجی برد

0
جان لوجی برد

او یک مخترع ، مهندس برق و مبتکر اسکاتلندی بود و اولین سیستم تلویزیونی فعال در جهان را در 26 ژانویه 1926 به نمایش گذاشت.  وی همچنین اولین سیستم تلویزیونی رنگی را که به صورت عمومی نشان داده شده و اولین لوله تصویر تلویزیونی رنگی کاملا الکترونیکی را اختراع کرد.

در سال 1928 شرکت توسعه تلویزیون بیرد اولین انتقال تلویزیونی را از طریق آتلانتیک به دست آورد. موفقیت های اولیه فناوری بیرد و نقش او در معرفی کاربردی تلویزیون پخش شده برای سرگرمی در منزل ، وی را در تاریخ تلویزیون جایگاه برجسته ای یافته است.

در طی سال 2006 ، بایرد به عنوان یکی از 10 دانشمند اسکاتلندی بزرگ تاریخ شناخته شد ، زیرا در کتابخانه ملی اسکاتلند در "تالار مشاهیر علوم اسکاتلند" ثبت شده است.  در سال 2015 وی به تالار مشاهیر مهندسی اسکاتلند راه یافت. در 26 ژانویه 2017 - IEEE از یک پلاک برنز در  لندن ، اختصاص داده شده به بیرد و اختراع تلویزیون رونمایی کرد.

سال های اول

بایرد در 13 اوت 1888 در هلنسبورگ ، دون بارتونشایر متولد شد و کوچکترین فرزند از چهار فرزند کشیش جان بایرد ، وزیر کلیسای اسکاتلند برای کلیسای محلی سنت عروس و جسی موریسون اینگلیس ، خواهرزاده یتیم یک خانواده ثروتمند از کشتی سازان بود. از گلاسگو.

وی در آکادمی لارچفیلد (اکنون بخشی از مدرسه لوموند) در هلنسبورگ تحصیل کرده است. کالج فنی گلاسگو و غرب اسکاتلند ؛ و دانشگاه گلاسگو. در حالی که در دانشگاه بودرد بعنوان بخشی از دوره خود یک رشته مشاغل کارآموزی مهندسی را به عهده گرفت. شرایط در آن زمان در گلاسکو صنعتی به شکل گیری اعتقادات سوسیالیستی وی کمک می کند اما به سلامتی او نیز کمک می کند. او یک آدم عرفانی شد ، اگرچه این رابطه او را با پدرش مخدوش نکرد.دوره تحصیلات وی با جنگ جهانی اول قطع شد و دیگر هرگز به تحصیلات خود بازگشت.

در ابتدای سال 1915 وی داوطلب خدمت در ارتش انگلیس شد اما در زمره وظایف فعال نامناسب طبقه بندی شد. او كه نتوانست به جبهه برود ، با شركت برق الكي كلايد كه به كار مهمات مشغول بود ، شغل گرفت. 

 

 
 

 

آزمایشات تلویزیونی

در ژوئن 1924 ، بیرد از سیریل فرانک الول یک سلول تالیم سولفید (تالوفید) خریداری کرد که توسط تئودور کیس در ایالات متحده ساخته شده است. سلول تالوفید بخشی از فناوری جدید مهم "تصاویر گفتگو" بود. اجرای پیشگامانه این سلول توسط Baird ، به Baird اجازه داد تا به اولین شخصی تبدیل شود که از نور منعکس شده تصویر تلویزیونی زنده ، متحرک و در مقیاس خاکستری تولید می کند. بیرد با به کار بردن دو روش منحصر به فرد در سلول Case به این مهم ، در جایی که دیگر مخترعان شکست خورده بودند ، رسید. وی این کار را با بهبود تهویه سیگنال از سلول ، از طریق بهینه سازی دما (خنک سازی) و تقویت کننده ویدئو با طراحی سفارشی خود انجام داد. 

در اولین تلاش های خود برای ایجاد یک سیستم تلویزیونی فعال ، بیرد با دیسک Nipkow آزمایش کرد. پل گوتلیب نیپکو این سیستم دیسک اسکن را در سال 1884 اختراع کرده بود.  آلبرت آبرامسون مورخ تلویزیون حق ثبت اختراع نیپکو را "حق ثبت اختراع تلویزیون" می نامد.کار Nipkow از آن جهت مهم است که Baird و بسیاری دیگر ترجیح دادند آن را به یک رسانه پخش تبدیل کنند.

 

 
 

 

یک پخش تلویزیونی آزمایشی اولیه

در اوایل سال 1923 ، و در شرایط ضعیف سلامتی ، بایرد به 21 هلال احمر لینتون ، هاستینگز ، در سواحل جنوبی انگلیس نقل مکان کرد. وی بعداً یک کارگاه اجاره ای در پارک ملکه در شهر اجاره کرد. بایرد با استفاده از وسایلی از جمله یک جعبه کلاه قدیمی و یک قیچی ، برخی از سوزن های احترام آور ، چند عدسی نور دوچرخه ، یک صندوق چای دست دوم ، و یک موم و چسب آب بندی که خریداری کرد ، قرار بود اولین تلویزیون در حال کار در جهان باشد. در فوریه 1924 ، او به رادیو تایمز نشان داد که با انتقال تصاویر شبح متحرک ، یک سیستم تلویزیونی آنالوگ نیمه مکانیکی امکان پذیر است.در ژوئیه همان سال ، او یک شوک الکتریکی 1000 ولتی دریافت کرد ، اما تنها با یک دست سوخته زنده ماند و در نتیجه صاحبخانه ، آقای Tree ، از او خواست که محل را خالی کند. بایرد اولین نمایش عمومی تصاویر شبح متحرک را از طریق تلویزیون در فروشگاه بزرگ Selfridges در لندن در یک دوره سه هفته ای از تظاهرات آغاز کرد که از 25 مارس 1925 آغاز شد.

در دوم اکتبر 1925 ، بایرد در آزمایشگاه خود با موفقیت تصویر اول تلویزیونی را با یک تصویر در مقیاس خاکستری منتقل کرد: سر ساختگی یک دستگاه تهویه مطبوع ملقب به "Bill Stooky" در یک تصویر 30 خطی با اسکن عمودی ، با پنج تصویر در ثانیه.  بیرد به طبقه پایین رفت و یک کارمند دفتر ، ویلیام ادوارد تینتون ، 20 ساله را برای دیدن چهره انسان چگونه آورد و تینتون به اولین کسی تبدیل شد که از یک طیف کامل صدا از تلویزیون پخش شد. به دنبال تبلیغات ، بیرد برای تبلیغ اختراع خود از روزنامه دیلی اکسپرس بازدید کرد. سردبیر خبر بسیار ترسیده بود و یکی از کارمندان وی به نقل از وی گفتند: "به خاطر خدا ، به پذیرایی بروید و از شر یک دیوانه که آنجاست خلاص شوید. او می گوید دستگاهی برای دیدن از طریق بی سیم تهیه کرده است! او را تماشا کنید - ممکن است تیغی به پا داشته باشد. 

 

 
 

 

اولین تظاهرات عمومی

در 26 ژانویه 1926 ، بیرد انتقال را برای اعضای م Instسسه سلطنتی و گزارشگر تایمز در آزمایشگاه خود در خیابان 22 فریث در منطقه سوهو لندن ، جایی که اکنون بار ایتالیا واقع شده است ، تکرار کرد.در ابتدا بایرد از سرعت اسکن 5 عکس در ثانیه استفاده کرد و این میزان را به 12.5 عکس در ثانیه در سال 1977 افزایش داد. این اولین نمایش یک سیستم تلویزیونی بود که می توانست تصاویر متحرک زنده را با فارغ التحصیلی صدا پخش کند. 

وی اولین انتقال رنگ جهان را در 3 ژوئیه 1928 با استفاده از دیسک های اسکن در انتهای انتقال و دریافت با سه مارپیچ دیافراگم ، هر مارپیچ با فیلتر با رنگ اصلی متفاوت ، به نمایش گذاشت. و سه منبع نوری در انتهای دریافت ، با یک سوئیچ برای روشن کردن روشنایی آنها. این تظاهرات یک دختر جوان بود که کلاه های مختلفی به سر داشت. نوئل گوردون در ادامه بازیگر تلویزیونی موفقی شد ، معروف به سریال صابون Crossroads. در همان سال او همچنین تلویزیون های استریوسکوپی را به نمایش گذاشت. 

 

 
 

 

صدا و سیما
در سال 1927 ، بیرد یک سیگنال تلویزیونی از راه دور را بیش از 438 مایل (705 کیلومتر) خط تلفن بین لندن و گلاسگو ارسال کرد. بیرد اولین تصاویر تلویزیونی از راه دور جهان را به هتل مرکزی واقع در ایستگاه مرکزی گلاسگو منتقل کرد. این انتقال پاسخ بایرد به یک پخش تلویزیونی از راه دور 225 مایل بین ایستگاه های آزمایشگاه های AT&T بل بود. ایستگاه های بل در نیویورک و واشنگتن دی سی بودند. پخش تلویزیونی قبلی در آوریل 1927 ، یک ماه قبل از تظاهرات بیرد انجام شد. 

بیرد شرکت توسعه تلویزیونی بیرد را با مسئولیت محدود تأسیس کرد ، که در سال 1928 اولین انتقال تلویزیونی را از طریق اقیانوس اطلس از لندن به هارتسدیل ، نیویورک و اولین برنامه تلویزیونی برای بی بی سی انجام داد. در نوامبر 1929 ، بیرد و برنارد ناتان اولین شرکت تلویزیونی فرانسه ، Télévision-Baird-Natan را تاسیس کردند. مردی با گل در دهانش که در 14 ژوئیه 1930 از بی بی سی پخش شد ، اولین درامی بود که از تلویزیون انگلستان نشان داده شد. بیرد با پخش دربی در سال 1931 اولین پخش مستقیم بی بی سی در خارج از تلویزیون را پخش کرد. وی یک سیستم تلویزیونی تئاتر را با صفحه نمایش دو فوت در پنج فوت (60 سانتی متر در 150 سانتی متر) در سال 1930 در كلیسئوم لندن ، برلین ، پاریس و استكهلم به نمایش گذاشت. در سال 1939 او طرح تئاتر خود را بهبود بخشید تا یک مسابقه بوکس را روی صفحه 15 فوت (4.6 متر) در 12 فوت (3.7 متر) از تلویزیون پخش کند. 

 

 
 

 

از 1929 تا 1932 از فرستنده های BBC برای پخش برنامه های تلویزیونی با استفاده از سیستم 30 خطه Baird استفاده می شد و از 1932 تا 1935 نیز BBC در استودیوی خود در 16 Portland Place برنامه ها را تولید می كرد. بعلاوه ، از سال 1933 بایرد و شرکت بیرد در حال تولید و پخش برنامه های تلویزیونی به طور مستقل از BBC ، از استودیوها و فرستنده های Baird در Crystal Palace در جنوب لندن بودند. 

در 2 نوامبر 1936 ، از کاخ الکساندرا واقع در ارتفاعات یال شمالی لندن ، بی بی سی شروع به جایگزینی انتقال خط 240 Baird با سیستم اسکن الکترونیکی EMI کرد ، که اخیراً به 405 خط پس از ادغام با مارکونی بهبود یافته بود. سیستم Baird در آن زمان شامل یک فرآیند فیلم میانی بود ، جایی که فیلم ها بر روی فیلم سینمایی گرفته می شد ، که به سرعت تهیه و اسکن شد. این دادگاه به دلیل 6 ماه گذشته ، به دلیل آتش سوزی فاجعه بار در تاسیسات بیرد در کاخ کریستال ، در 6 ماه گذشته به طول انجامید ، اما بی بی سی با سیستم بیرد پخش را متوقف کرد. برای بی بی سی آشکار شد که در نهایت سیستم Baird به دلیل عدم تحرک دوربین های سیستم Baird ، با مخازن ، شیلنگ ها و کابل های توسعه دهنده خود ، از کار می افتد. 

سیستم های تلویزیونی الکترونیکی Baird جایگزین سیستم تلویزیونی الکترونیکی شد كه توسط شركت تازه تاسیس EMI-Marconi تحت نظر ایزاك شونبرگ توسعه یافته بود كه به اختراعات ثبت شده توسط ولادیمیر زوریكین و RCA دسترسی داشت. به همین ترتیب ، دوربین الکترونیکی "Image Dissector" از Philo T. Farnsworth از طریق توافق نامه ثبت اختراع در اختیار شرکت بایرد قرار گرفت. با این وجود ، مشخص شد که دوربین Image Dissector از حساسیت نوری بی بهره است و به نور زیاد نیاز دارد. در عوض ، بایرد از لوله های Farnsworth برای اسکن فیلم سینمایی استفاده کرد ، که در آن ظرفیت ثابت شد ، اگرچه مستعد ترک تحصیل و سایر مشکلات است. خود فارنسورث در سال 1936 به آزمایشگاههای کاخ کریستال بایرد آمد ، اما نتوانست مشکل را به طور کامل حل کند. آتشی که بعداً در همان سال کریستال پالاس را به زمین سوق داد ، توانایی شرکت بایرد را برای رقابت بیشتر مختل کرد.

 

 
 

 

کاملا الکترونیکی

بعد از منسوخ شدن سیستم های مکانیکی ، بیرد کمک های زیادی به حوزه تلویزیون الکترونیکی کرد. در سال 1939 ، وی سیستمی را نشان داد که امروزه به عنوان رنگ ترکیبی شناخته می شود و از لوله اشعه کاتدی استفاده می کند که در جلوی آن دیسک مجهز به فیلترهای رنگی می چرخد ​​، روشی که توسط CBS و RCA در ایالات متحده انجام شده است. 

از اوایل سال 1940 ، بایرد کار بر روی یک سیستم کاملاً الکترونیکی را آغاز کرده بود و او را "تله کروم" می نامید. دستگاه های اولیه تلهکروم از دو تفنگ الکترونی استفاده می کردند که در دو طرف صفحه فسفر قرار داشتند. فسفر الگویی بود بنابراین الکترونهای تفنگ فقط در یک طرف الگوی یا طرف دیگر می افتند. با استفاده از فسفرهای فیروزه ای و سرخابی ، می توان تصویری منطقی با رنگ محدود بدست آورد. وی همچنین همین سیستم را با استفاده از سیگنالهای تک رنگ برای تولید یک تصویر سه بعدی (که در آن زمان "استریوسکوپی" نامیده می شد) نشان داد. در سال 1941 ، او این سیستم تلویزیون سه بعدی را با تعریف 500 خط ثبت اختراع و نمایش داد. در 16 آگوست 1944 ، او اولین نمایش تلویزیونی رنگی کاملاً الکترونیکی را به نمایش گذاشت.

سیستم رنگی 600 خطی او با استفاده از درهم آمیختگی سه گانه ، با استفاده از شش اسکن برای ساخت هر تصویر. مفاهیم مشابه در دهه های 1940 و 50 متداول بود ، و تفاوت آنها اساساً در نحوه ترکیب مجدد رنگهای تولید شده توسط سه اسلحه بود. یکی از آنها ، لوله Geer ، شبیه مفهوم بایرد بود ، اما از اهرام های کوچک با فسفرهایی که روی چهره های خارجی آنها رسوب کرده بود ، استفاده کرد ، به جای الگوی سه بعدی Baird در یک سطح صاف.

 

 
 

 

در سال 1943 ، کمیته هانکی برای نظارت بر از سرگیری پخش تلویزیونی پس از جنگ منصوب شد. بیرد آنها را ترغیب کرد تا برنامه هایی برای اتخاذ سیستم رنگی الکترونیکی Telechrome 1000 خطی خود به عنوان استاندارد جدید پخش پس از جنگ اتخاذ کنند. وضوح تصویر در این سیستم با تلویزیون HDTV امروزی قابل مقایسه است. طرح کمیته هانکی تا حدی به دلیل چالش های بازسازی پس از جنگ همه حرکت خود را از دست داد. استاندارد تک رنگ 405 خطی تا سال 1985 در برخی مناطق پابرجا بود و سیستم 625 خطی در سال 1964 و (PAL) در سال 1967 رنگی معرفی شد. نمایش تلویزیون سه بعدی صفحه بزرگ توسط BBC در مارس 2008 گزارش شد ، بیش از 60 سال پس از تظاهرات بیرد.

سالهای بعد
از دسامبر سال 1944 ، لوجی بیرد در 1 ایستگاه جاده ، بجیل آن سی ، ساسکس شرقی ، بلافاصله در شمال ایستگاه زندگی می کرد و متعاقباً در 14 ژوئن 1946 پس از سکته مغزی در فوریه ، در آنجا درگذشت. این خانه در سال 2007 تخریب شد و اکنون مکان آپارتمان هایی به نام دادگاه بیرد است.  لوجی بیرد در کنار پدر و مادرش در قبرستان هلنسبورگ ، آرگیل ، اسکاتلند به خاک سپرده شده است.

افتخارات و تصویرها

جوایز لوجی تلویزیون استرالیا به افتخار سهم جان لوگی بیرد در اختراع تلویزیون اهدا شد.

 

 
 

 

اشتراک گذاری:
 • مطالب مرتبط

  

  ارسال مطلب به ایمیل دوستاتون:


  38 بازدید

  0 نظر

  درج: 24 آبان 1399

  توسط: e.timsari
  وضعیت: آفلاین
  گروه کاربری: تامین محتوا

  ارسال دیدگاه (0 مورد)

  نام:*
  ایمیل:*
  • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
   heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
   winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
   worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
   expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
   disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
   joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
   sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
   neutral_faceno_mouthinnocent
  سوال: نام پایتخت ایران؟
  پاسخ:*
  در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.

  دسته بندی مطالب

  آخرین نظرات ارسالی

  سلام ببخشید این کتاب جامع مناسب کنکور ۱۴۰۲ هست؟
  کدوم یکی از کتاب های تیزهوشان تون بیشتر شبیه امتحان تیزهوشان است؟
  سلام کی دوباره موجود میشه؟
  با سلام میخاستم بدونم چه رتبه ای برای قبول شدن برای اپتیک و لیزر
  سلام ببخشید میخواستم ببینم این کتاب دهم یازدهم دوازدهمش رو جدا
  سلام من چجوری باید فایل صوتی این کتاب رو دریافت کنم خودش رو گرفتم

  نظرسنجی

  از نظر شما کنکور 99 نسبت به کنکور سال گذشته چگونه بود؟

  آمار سایت

  کل مطالب: 15812
  کل نظرات: 26573
  کل اعضا: 67532
  جدیدترین عضو: mehrdad5519
  با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
  
  عضویت در خبرنامه ایمیلی :
  برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 20008484 پیامک کنید.
  رضایت مندی مشتری
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره کتاب مجازی
  برند محبوب مصرف کنندگان
  Copyright © 2010 - 2020 Mehromah.ir
  مهروماه را در
  جشنواره وب ایران حمایت کنید