مقاله مشاوره

 • چگونه استعداد خود را کشف کنیم

  کشف استعدادهای طبیعی هر فرد، کار بسیار دشواری است. در مورد خود من چند دهه طول کشید تا متوجه شوم که در نوشتن استعداد دارم. هرگز از این استعداد باخبر نبودم، چون در دبیرستان همیشه در درس ادبیات، نمرات پایینی می‌گرفتم.

 • چطور یک نوجوان موفق، برنده و مستقل باشیم؟

  همه دوست دارند در زندگی‌شان فرد موفقی باشند. این‌طور نیست؟ حتی اگر شما هنوز نوجوان باشید باز هم می‌توانید به موفقیت دست پیدا کنید و زمینه‌ی موفقیت‌های آینده‌تان را از همین الان فراهم کنید. این اصلا کار سختی نیست. شک نکنید می‌توانید یک «نوجوان موفق» باشید، یا اگر فرزند نوجوانی دارید به او کمک کنید تا به موفقیت دست پیدا کند.

 • چگونه نوجوانان از سلامت روان خود در دوران کرونا محافظت کنند؟

  نوجوانی به خودی خود دوران سختی است و همه‌گیری بیماری کرونا آن را حتی سخت‌تر هم می‌کند. با بسته شدن مدارس و لغو رویدادهای اجتماعی، بسیاری نوجوانان نه تنها برخی از مهم‌ترین لحظات زندگی خود را از دست داده‌اند، بلکه از فعالیت‌های روزمره‌ای مثل گپ و گفت با دوستان و شرکت در کلاس‌های درس هم دور افتاده‌اند.

 • 18 راهکار مفید و موثر جهت پیشرفت نوجوانان

  یکی از حساس ترین و مهمترین دوره های زندگی در هر رشد فرد، نوجوانی است. این برهه ی حساس زندگی بر تمامی اختلالات رواني - رفتاري فرد در آينده تاثیر گذار بوده و به همین جهت توجه به مسائل و مشکلات نوجوانان و شیوه صحیح مواجه با آنها، همواره از اهمیت و دقت فراوانی برخوردار بوده است. در این مقاله ما قصد داریم چند راه کار مفیدی را در باب اهمیت سن نوجوانانی، انواع مشکلات نوجوانان، راهکارهای صحیح نوجوانان برای مواجه با آن ها و ... در اختیار شما خوانندگان عزیز قرار دهیم.

 • ضرورت مشاوره برای نوجوانان

  مشاوره روانشناسی نوجوان به دلیل حساسیت‌های دوران نوجوانی بسیار حیاتی بنظر می‌رسد. نوجوانی دورانی است که با تغییرات و چالش‌های بسیار زیادی همراه است و نیازمند دقت و توجه بسیار ویژه است چرا که این دوران نقش بسیار مهمی در شکل گیری شخصیت فرد دارد. روانشناسی نوجوان به والدین کمک می کند تا مشکلات و تغییرات دوره نوجوانی را بشناسند و بدانند که با این تغییرات چگونه برخورد کنند.

 • عوامل موثر در بحران هویت نوجوانان

  ﺑﺤﺮان ﻫﻮﯾﺖ ﺑﺪون ﺷﮏ ﻣﻬﻢ ﺗﺮﯾﻦ آﺳﯿﺐ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ اﻣﺮوز اﯾﺮان اﺳﺖ ﮐﻪ ﻋﻼﯾﻢ آن را ﻣﯽﺗﻮان در ﮐﻠﯿﻪ رواﺑﻂ‬‬‬‬‬‫اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ و ﮐﻨﺶﻫﺎی ﻓﺮﻫﻨﮕﯽ، اﻗﺘﺼﺎدی، ﺳﯿﺎﺳﯽ و ﺣﺘﯽ ﺑﯿﻦاﻟﻤﻠﻠﯽ اﻣﺮوز اﯾﺮان ﺑﻪ وﺿﻮح ﻣﺸﺎﻫﺪه ﮐﺮد.از اﯾﻦ ﻣﻨﻈﺮ‬‬‬‬‬‫ﻫﻮﯾﺖ ﯾﮑﯽ از ﻣﻘﻮﻟﻪﻫﺎی ﮐﻼن در ﻓﺮاﯾﻨﺪﻫﺎی اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ و ﻓﺮﻫﻨﮕﯽ ﻣﺤﺴﻮب ﻣﯽﺷﻮد ﮐﻪ در ﯾﮏ ﻣﺤﯿﻂ زﻣﺎﻧﯽ )ﻋﺼﺮ‬‬‬‬‬ ‫و دورهای ﮐﻪ در آن واﻗﻌﯿﻢ( و ﻣﮑﺎﻧﯽ )ﻣﺤﺪوده ﺟﻐﺮاﻓﯿﺎی زﻧﺪﮔﯽ( ﺷﮑﻞ ﻣﯽﮔﯿﺮد و ﻗﻮام ﻣﯽﯾﺎﺑﺪ.‬‬‬‬‬‫

 • اختلال نوشتن در کودکان و روش درمان آن

  وقتی کودک می نشیند تا چیزی بنویسد، شما چه می بینید؟ دست خط بد و غلط های املایی؟ کودک بدون نوشتن چیزی به بیرون از پنجره خیره می شود؟ این نوع مشکلات نوشتاری غیر معمول نیستند. پس ممکن است تعجب کنید ، که آیا آن ها چیزی هستند که موجب نگرانی شوند؟

 • چند راهکار مقابله با افت تحصیلی

   شاید برای بعضی از شماها اتفاق افتاده باشد که زمان طولانی را مطالعه کرده باشید اما چیزی یاد نگرفته باشید یا وقتی می خواهید تکالیفتان را انجام دهید متوجه شده اید که اصلا انرژی لازم برای این کار را ندارید یا بعد از روزها مطالعه زیاد نتیجه ای که می خواستید را نگرفتید. اگر شما این موارد را تجربه کرده اید، ممکن است که دچار افت تحصیلی شده باشید.

 • کمال گرایی در درس خواندن

  درست در نقطه‌ی مقابل واقع‌بین بودن، نقطه‌ی کمال‌گرایی وجود دارد؛ سرزمین تمامیت‌خواهی و بلندپروازی. برای رسیدن به آن باید چیزی بیش‌تر از داشته‌های‌تان خرج کنید، بیش‌تر از توانتان تلاش کنید و درنهایت، در صورت موفقیت، به دستاوردی می‌رسید که شاید با تصویر اولیه، تفاوت‌های چشم‌گیری داشته باشد.

 • وسواس مطالعه چیست و درمان آن

  «چند وقتی هست که شروع به درس خوندن کردم اما هر چیزی رو که میخونم حس می‌کنم یادم رفته و باید به عقب برگردم و دوباره بخونمش؛ به همین دلیل خیلی زمان روی یک مبحث میذارم و وقتم از دست میره. چیکار کنم؟»

 • اختلال دانش آموزی

  مقالات تحصیلی و روانشناسی مربوط به اختلالات دانش آموزان برای بررسی علائم اختلالات روانشناسی دانش آموزان و ارائه بهترین راهکارهای عملی برای درمان اختلال ها. مقالات این قسمت مانند سایر مقالات سایت  توسط بهترین مشاوران و روانشناسان موسسه آموزشی مهرو ماه تهیه شده اند.

 • ضریب هوشی خود را بسنجید

  بخشی از هوش ذاتی و بخش بیشتر آن اکتسابی است پس می‌توانید با انجام برخی تمرین‌ها سطح هوش خود را حتی در سال‌های میانسالی افزایش دهید و قابلیت یادگیری درهرسنی داشته باشید. اولین گام برای افزایش هوش به چالش کشیدن مغز و انجام کار‌هایی است که باعث تقویت آن شود، برای این منظور کار‌های زیر را می‌توانید به طور روزانه انجام دهید و پس از مدتی تفاوتی آشکار در قدرت پردازش اطلاعات و محاسبات ذهنی را در خود ببینید.

 • دفتر برنامه‌ریزی درسی داشته باشید

  دنیای امروز متعلق به کسانیست که با برنامه پیش می‌روند و هدف‌های بزرگی دارند. اما گاهی بعضی‌ها نحوه‌ی برنامه‌ریزی کردن را نمی‌دانند. دفتر برنامه‌ریزی نقش بسیار مهمی در موفقیت و داشتن ذهنی منظم و آرام ایفا می‌کند.

 • پردرآمدترین رشته های دانشگاهی در ایران

  پردرآمدترین رشته های دانشگاهی در ایران کدام اند؟ رشته های مهندسی، رشته وکالت و… هنوز هم جزوء پردرآمدترین رشته ها محسوب می شوند؟ باید بگویم خیر! در این مطلب پردرآمدترین رشته های دانشگاهی در ایران را بررسی و مرور می‌کنیم. 

 • پرکارترین رشته های دانشگاهی

   پرکارترین رشته های دانشگاهی در جدیدترین آمارگیری اشتغال فارغ التحصیلان توسط وزارت علوم اعلام شد. اشتغال زا ترین رشته های دانشگاهی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری معرفی شدند.

 • علایق تحصیلی خود را بشناسید سپس انتخاب رشته کنید

  لحظات انتخاب، لحظاتي حساس هستند؛ چرا که با تصميم­گيري درباره‌ روش يا موضوعي خاص، فرد سرنوشت خود را رقم مي‌زند.عوامل متعددي بر انتخاب رشته دانشگاهي افراد تاثير مي‌گذارند. بعضي از اين عوامل به فرد و برخي ديگر به جامعه برمي‌گردند؛ در اين ميان، از آنجا که دانش ­آموز در اين دوره پس از انتخاب رشته، شروع به ساختن سرنوشت خود مي­کند و آينده خود را طرح­ريزي مي­کند،

 • تاثیر فضای مجازی بر سلامت دانش آموزان

  متاسفانه در سالهای اخیر دانش آموزان از فضای مجازی استفاده بی‌رویه می کنند و همین موضوع منجر به انزوای دانش آموزان شده است. این هویت کاذب و زودگذر تصویری غیرواقعی برای افراد ایجاد می کند و منجر به این می شود که افراد دائما در تلاش و تکاپو برای حضور بیشتر در شبکه های اجتماعی همچون فیس بوک، وایبر، وی چت و… شوند؛ چراکه در فضای مجازی بیش از آنکه هویت برای فرد مطرح باشد، دانش آموز سعی در ارائه افکار و علایق و اندیشه های خود دارد که این خود بسیار خطرناک است.

 • نکات مهم انتخاب رشته سراسری 99

  فنون و تکنیک هایی که برای انتخاب رشته کنکور سراسری 99 وجود دارد کمک می نماید تا بتوانید با توجه به تراز و رتبه خود در بهترین دانشگاه پذیرفته شوید. این موضوع می تواند حالت عکس نیز داشته باشد. بدین معنا که در صورت عدم آگاهی از فنون انتخاب رشته سراسری و عدم تجربه در این امر ، انتخاب رشته موفقی نخواهید داشت اما نگران نباشید با چند راه کار ساده میتوانید به نتیجه ی دلخواه خودتان برسید.

 • بهترین زمان برای مطالعه چه زمانی است

  زمان مناسب برای مطالعه از جمله موضوعاتی است كه نظریه های گوناگونی درباره آن ارائه شده و بحث های زیادی صورت گرفته است. هر کس بنا بر تجربه یا تحقیق خود، زمان یا زمان‌های خاصی را برای مطالعه پیشنهاد می‌کند. عده‌ای معتقدند شب و خصوصا آخر شب، زمان مناسب برای مطالعه و یادگیری است و برعکس، عده‌ای دیگر عقیده دارند که مناسب‌ترین زمان برای یادگیری اوایل صبح است.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 17
با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.

عضویت در خبرنامه ایمیلی :
برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 20008484 پیامک کنید.
رضایت مندی مشتری
جشنواره وب و موبایل ایران
جشنواره وب و موبایل ایران
جشنواره کتاب مجازی
برند محبوب مصرف کنندگان
Copyright © 2010 - 2020 Mehromah.ir